PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu - bezpłatne studia licencjackie, bezpłatne studia inżynierskie, bezpłatne studia podyplomowe

VI Zamojskie Dyktando - PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

VI Zamojskie Dyktando

Finał konkursu VI Zamojskie Dyktando

W I etapie konkursu pn. VI Zamojskie Dyktando, organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Szymona Szymonowica w Zamościu i II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu udział wzięło 535 uczniów, z czego 73. zakwalifikowało się do finału. Warunkiem przejścia eliminacji było uzyskanie co najmniej 78 punktów na 100 możliwych. 

 

Finał VI Zamojskiego Dyktanda odbędzie się 25 marca br. (środa) o godz. 10 w Instytucie Przyrodniczo-Technicznym PWSZ w Zamościu, ul. Zamoyskiego 64 (sala 121 – osoby poz. 1-48 i sala 101 – osoby poz. 49-73).

 

Gimnazjalistka najlepsza w VI Zamojskim Dyktandzie!

Nie każdy może zrozumieć założenie nurtu hermetycznego w malarstwie, do którego należą obrazy abstrakcjonistów – głosi finałowy tekst VI Zamojskiego Dyktanda. Nie każdy też potrafi pisać poprawnie po polsku, ale na pewno nie tyczy się to osób, które 25 marca wzięły udział w finale konkursu ortograficznego, zorganizowanego przez PWSZ w Zamościu oraz II LO w Zamościu. O ile w pierwszym etapie uczestnicy wybrali się w symboliczną przechadzkę po supermarkecie, o tyle na 71 finalistów czekały już „wirtualne muzea”. W dyktowanym tekście czyhał na nich m.in. sefardyjski Żyd, hardy mudżahedin, wichrzyciel z Katalonii czy dziwaczne głowonogi. Finałowe zmagania odbyły się w Instytucie Przyrodniczo-Technicznym PWSZ w Zamościu.

 

Oprócz pilności w szkole, trzeba mieć też to coś. I wy, młodzi macie to coś w sobie posiadacie, bardzo wam tego zazdroszczę, bo pisać poprawnie powinniśmy wszyscy, ale pisać po mistrzowsku, okazuje się, mogą tylko nieliczni – powiedział do uczestników obecny na finale wiceprezydent Zamościa Andrzej Zastąpiło. – Chciałbym podziękować dyrekcjom, nauczycielom ze wszystkich szkół, które zechciały przystąpić do tego konkursu. Pierwszy etap trzeba było przeprowadzić w szkołach, więc to wymagało ogromnej ilości pracy – powiedział z kolei kanclerz PWSZ Jerzy Korniluk, pogratulował także uczestnikom mówiąc: –    Trzeba mieć odwagę, żeby wystawić się na ocenę, całe życie człowiek jest oceniany, całe życie musi rywalizować.

 

Po sprawdzeniu prac przez komisję przyszedł czas na rozstrzygnięcie. Laureatów nagrodzili wspomniani wiceprezydent Zamościa Andrzej Zastąpiło, kanclerz PWSZ Jerzy Korniluk oraz dyrektor II LO w Zamościu Beata Chmura. Szósta edycja przejdzie do historii z tego względu, że po raz pierwszy w historii zwyciężczynią Zamojskiego Dyktanda została uczennica gimnazjum – Katarzyna Bednaruk (Gimnazjum nr 2 w Zamościu). Zdobywczyni pierwszego miejsca w nagrodę otrzymała tablet. – Mam świetnego nauczyciela, w dużej mierze jemu zawdzięczam sukcesy, bo robi nam wiele dyktand na lekcjach. Od wczesnego dzieciństwa dużo czytałam i wiele z tego zapamiętałam. Pierwszy etap sprawił mi więcej trudności. W finale natomiast trudna była interpunkcja, nazwiska typu van Gogh, Monet, Salwador Dali – powiedziała po rozdaniu nagród Katarzyna Bednaruk.

 

O oczko wyżej w porównaniu z pierwszym etapem podciągnęła się Aleksandra Piwko. Uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Tomaszowie Lubelskim zajęła drugie miejsce, a w nagrodę otrzymała czytnik e-book. Na podium znalazła się jeszcze Klementyna Kukiełka (Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju), która zgarnęła drukarkę ze skanerem, faksem i ksero.

 

Nagrody książkowe otrzymali uczniowie, którzy zajęli miejsca 4–10:

Izabela Krzesińska (I Liceum Ogólnokształcące w Zamościu)

Marek Tuz (Publiczne Gimnazjum w Zubowicach)

Karolina Pata (Zespół Szkół w Lubaczowie)

Katarzyna Tymura (Gimnazjum nr 3 w Zamościu)

Agata Wnuk (Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju)

Marcin Skinder (Zespół Szkół nr 1 w Tomaszowie Lub.)

Julia Waśko (Gimnazjum nr 5 w Zamościu).

 

Laureatom gratulujemy, a wszystkich uczniów zapraszamy do ortograficznych zmagań za rok!

 

ms

ek

Galeria zdjęć

Menu- PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w ZamościuCardeaCreations - webdesign, grafika, strony www, sklepy internetowe

© 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

created by: Cardea Creations