PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu - bezpłatne studia licencjackie, bezpłatne studia inżynierskie, bezpłatne studia podyplomowe

V Zamojskie Dyktando - PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

V Zamojskie Dyktando

Finał konkursu V Zamojskie Dyktando

W I etapie konkursu pn. V Zamojskie Dyktando, organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Szymona Szymonowica w Zamościu i II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu udział wzięło 398 uczniów, z czego 73. zakwalifikowało się do finału.
 
Warunkiem przejścia eliminacji było uzyskanie co najmniej 77 punktów na 100 możliwych. 
 
Finał V Zamojskiego Dyktanda odbędzie się 19 marca br. (środa) o godz. 10 w Instytucie Przyrodniczo-Technicznym PWSZ w Zamościu, ul. Zamoyskiego 64 (sala 121 – osoby poz. 1-48 i sala 101 – osoby poz. 49-73).

ek

 

„Cuda niewidy…” podczas finału V Zamojskiego Dyktanda

– Udało się! – krzyknęła trzydziestosiedmioletnia Hania z Chodzieży w antycellulitisowych legginsach z lycry i wraz z podopiecznymi ruszyła w przód, by rozpocząć pełen niezrównanych wrażeń wojaż.

 

A w ten wojaż po ogrodzie zoologicznym, wraz z bohaterką Hanią, „udali się” także finaliści V Zamojskiego Dyktanda, zorganizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu oraz II Liceum Ogólnokształcące w Zamościu. Etap finałowy konkursu ortograficznego odbył się 19 marca w Instytucie Przyrodniczo-Technicznym PWSZ. Wzięło w nim udział 73 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego regionu, którzy okazali się najlepsi w poprzednim etapie szkolnym.

 

Tekst dyktanda o Hani z Chodzieży, pt. „Cuda niewidy z różnych stron świata”, opracowali nauczyciele poloniści z II LO, którzy również stanowili komisję konkursową. Po sprawdzeniu tekstów przez komisję, młodzi miłośnicy języka polskiego zostali uhonorowani dyplomami oraz nagrodami przez kanclerza PWSZ Jerzego Korniluka oraz dyrektora II LO Beatę Chmurę.

 

Zwyciężczynią V Zamojskiego Dyktanda została Sylwia Szcząchor, uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Biłgoraju. W nagrodę otrzymała tablet Modecom.

 

Drugie miejsce zajęła Paula Mazur, reprezentująca Zespół Szkół Społecznych w Zamościu, która została nagrodzona czytnikiem e-book.

 

Na konkursowym podium znalazł się jeszcze Michał Jezierski, uczeń Powiatowego Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnoształcących w Biłgoraju. Najlepszy gimnazjalista konkursu otrzymał pendrive 64Gb.

 

Nagrody książkowe otrzymali uczniowie, którzy zajęli miejsca 4–10:

Katarzyna Tymura (Zespół Szkół nr 3 w Zamościu)

Magdalena Bulira (Zespół Szkół nr 1 w Tomaszowie Lub.)

Karolina Buryło (Zespół Szkół Społecznych w Zamościu)

Edyta Jacek (Zespół Szkół nr 1 w Tomaszowie Lub.)

Dominika Tatara (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Biłgoraju)

Piotr Litwin (Zespół Szkół nr 1 w Tomaszowie Lub.)

Justyna Sokołowska (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Zamościu)

 

Gratulujemy wszystkich finalistom, a w szczególności laureatom! Bądźcie z nami za rok!

 

ms

Galeria zdjęć

Menu- PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w ZamościuCardeaCreations - webdesign, grafika, strony www, sklepy internetowe

© 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

created by: Cardea Creations