PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu - bezpłatne studia licencjackie, bezpłatne studia inżynierskie, bezpłatne studia podyplomowe

V Konkurs Języka Angielskiego - PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

V Konkurs Języka Angielskiego

Finał V Konkursu Języka Angielskiego odbędzie się 26 marca br. (czwartek) o godz. 10 w Instytucie Przyrodniczo-Technicznym PWSZ w Zamościu, ul. Zamoyskiego 64 (sala 121 – osoby poz. 1-47 i sala 113 – osoby poz. 48-59).
 
W I etapie V Konkursu Języka Angielskiego, organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Szymona Szymonowica w Zamościu udział wzięło 655. uczniów, z czego 59. zakwalifikowało się do finału.
 
ek
 

Mistrz języka angielskiego z Krasnegostawu

Co roku w marcu do PWSZ w Zamościu przybywa najbardziej uzdolniona językowo młodzież z całego regionu. Nie mogło być inaczej także w tym roku. Wszystko za sprawą finału V Konkursu Języka Angielskiego, który odbył się 26 marca w uczelnianym Instytucie Przyrodniczo-Technicznym. Do finałowego testu przystąpiło 59 uczniów, którzy okazali się najlepsi spośród blisko 700 uczestników pierwszego etapu przeprowadzonego w szkołach.
 
Gratuluję wszystkim, bo tak naprawdę wszyscy, którzy tutaj są, reprezentują poziom, który pozwala spokojnie myśleć o tym, żeby ten język angielski był w przyszłości zawodem, a nie tylko narzędziem – mówił tuż przed rozstrzygnięciem kanclerz PWSZ Jerzy Korniluk. Następnie przyszedł czas na ogłoszenie wyników i wręczenie nagród… Jak w tamtym roku najlepsi okazali się uczniowie z Biłgoraja i Lubaczowa, tak w tym tytuł mistrza języka angielskiego powędrował do Krasnegostawu. Michał Bobryk, który nie miał sobie równych w pierwszym etapie, utrzymał pozycję lidera do samego końca i zwyciężył również w finale. W nagrodę młody pasjonat języka angielskiego otrzymał tablet. Na pytanie, czemu zawdzięcza wygraną, uczeń II LO w Krasnymstawie odpowiedział: – Myślę, że ciężkiej pracy przez wiele lat. Język angielski to przedmiot, którego uczę się od początku szkoły podstawowej i to jest praca całego życia. Przede wszystkim lekcje i praca własna. Warto szukać języka angielskiego dookoła, bo jest wszędzie, w mediach, w książkach, w filmach, w muzyce.
 
Pozycję z etapu szkolnego utrzymała również druga w konkursie Dominika Gęborys. Uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju za swój wynik została nagrodzona czytnikiem e-book.
 
Już w ubiegłym roku był w pierwszej dziesiątce, a w tej edycji wskoczył na konkursowe podium. Patryk Sokołowski uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu udział w konkursie zakończył trzecim miejscem, za co dostał drukarkę ze skanerem, faksem i ksero.
 
Dziesiątkę laureatów uzupełnili uczniowie, którzy otrzymali nagrody książkowe:
Michał Dzięgielewski (III Liceum Ogólnokształcące w Zamościu)
Katarzyna Mączka (III Liceum Ogólnokształcące w Zamościu)
Piotr Dzik (Zespół Szkół nr 3 w Hrubieszowie)
– Weronika Dziadosz (Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju)
– Ilona Jastrzębska (Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju)
– Olga Kubrak (Zespół Szkół w Lubaczowie)
– Szymon Antoniak (I Liceum Ogólnokształcące w Krasnymstawie).
 
Tego samego dnia nagrodzono laureatów konkursu plastycznego „Dzika Australia”. Nagrody wręczyli kanclerz uczelni Jerzy Korniluk oraz przewodniczący Koła Naukowego Anglistów Marcin Buczak. Lista nagrodzonych w konkursie „Dzika Australia 
 
Laureatom obu konkursów serdecznie gratulujemy!
 
ms

Galeria zdjęć

Menu- PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w ZamościuCardeaCreations - webdesign, grafika, strony www, sklepy internetowe

© 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

created by: Cardea Creations