PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu - bezpłatne studia licencjackie, bezpłatne studia inżynierskie, bezpłatne studia podyplomowe

Konkurs Matematyczne zmagania - PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

Konkurs Matematyczne zmagania

Finał konkursu „Matematyczne zmagania”

 

 

 

W I etapie konkursu „Matematyczne zmagania”, organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Szymona Szymonowica w Zamościu i Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oddział w Zamościu udział wzięło 700 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z czego 81. zakwalifikowało się do finału.

 

 

 

Finał konkursu matematycznego odbędzie się 26 marca br. (środa) o godz. 10 w Instytucie Matematyki i Technologii Innowacyjnych PWSZ w Zamościu, ul. Zamoyskiego 64 (sala 121 – osoby poz. 1-50 i sala 101 – osoby poz. 51-81).

ek

 

Istnieje powiedzenie, że matematyka jest królową nauk. Matematyka z pewnością królowała w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu 26 marca 2014 r. Wtedy to właśnie odbył się finał konkursu Matematyczne Zmagania, który uczelnia organizuje we współpracy z Lubelskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie oddział w Zamościu.


W finałowych zmaganiach uczestniczyło 81 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z naszego regionu, którzy okazali się najlepsi w poprzednim etapie konkursu.


Po godzinnej walce z ułamkami, równaniami z niewiadomą oraz graniastosłupami wyłoniono finalistów. O godz. 13.00 w auli Instytutu Matematyki i Technologii Innowacyjnych PWSZ w Zamościu przy ul. Zamoyskiego 64 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Zdolni matematycy zostali uhonorowani nagrodami oraz dyplomami przez Rektora PWSZ w Zamościu prof. dr hab. Waldemara Martyna. Rektor PWSZ mówił: – Wasza obecność świadczy o tym, że matematyka nie jest piętą achillesową współczesnego społeczeństwa, ale że matematykę można lubić i może ona sprawiać przyjemność.


Zwycięzcą tegorocznej edycji Matematycznych Zmagań został Maciej Pilch z Zespołu Szkół Społecznych im. Unii Europejskiej w Zamościu, który już po raz drugi okazał się najlepszy w matematycznych łamigłówkach. Miejsce pierwsze zostało nagrodzone tabletem.


Miejsce drugie wywalczył Jacek Wilczopolski z Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju, który otrzymał w nagrodę kalkulator graficzny.


Miejsce trzecie zajął Maksymilian Grabowski, również uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju. Licealista otrzymał 64Gb pendrive.


Nagrody książkowe otrzymali uczniowie, którzy zajęli miejsca 4–10:
Piotr Golec (Liceum Ogólnokształcące w Janowie Lubelskim)
Adam Kobylarz (I Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Zamościu)
Piotr Dudek (Zespół Szkół nr 3 w Hrubieszowie)
Łukasz Kapuśniak (I Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Zamościu)
Maciej Momot (III Liceum Ogólnokształcące w Zamościu)
Maciej Łoza  (Zespół Szkół nr 1 w Tomaszowie Lubelskim)
Paula Przytuła (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Biłgoraju Liceum Ogólnokształcące)

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom finału konkursu i zapraszamy do Matematycznych Zmagań za rok!


KB

Galeria zdjęć

Menu- PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w ZamościuCardeaCreations - webdesign, grafika, strony www, sklepy internetowe

© 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

created by: Cardea Creations