PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu - bezpłatne studia licencjackie, bezpłatne studia inżynierskie, bezpłatne studia podyplomowe

Kobiece podium w Dyktandzie w Języku Angielskim - PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

Kobiece podium w Dyktandzie w Języku Angielskim

Chociaż w czterdziestce finalistów II Dyktanda w Języku Angielskim dziewczyny stanowiły zdecydowaną mniejszość, to właśnie one zdetronizowały chłopaków i zajęły trzy pierwsze miejsca w konkursie zorganizowanym przez PWSZ w Zamościu. Finał odbył się w środę 10 stycznia w uczelnianym Instytucie Przyrodniczo-Technicznym.

Osoby, które wzięły udział w konkursie, już odniosły sukces, bo jest to droga inwestycji w siebie. Dzisiaj znajomość języka angielskiego, tudzież innych języków, otwiera nam okno na świat. Chcę wam pogratulować tej dojrzałości, że już w młodym wieku wiecie, co jest najważniejsze i co może w przyszłości procentować. Inwestycja w siebie to jest ta inwestycja, która się zwraca i z której później czerpiemy same korzyści – mówił do finalistów tuż przed ogłoszeniem wyników rektor uczelni dr hab. Andrzej Samborski.

Kierownik Zakładu Anglistyki PWSZ w Zamościu dr hab. Wojciech Nowicki również skierował słowa gratulacji do uczniów, a także zachęcał ich do wyboru studiów w zamojskiej uczelni: – Uczymy języka angielskiego na bardzo wysokim poziomie. Anglistyka w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej cieszy się naprawdę dobrą renomą i z pewnością zdobędziecie u nas rzetelną wiedzę. W ramach studiów są zajęcia m.in. z historii literatury, różne przedmioty językoznawcze, seminaria czy kultura krajów anglosaskich. Serdecznie zapraszam w nasze mury!

Uczestnicy tegorocznego finału mieli okazję przekonać się, jak mogą wyglądać zajęcia akademickie. W przerwie przeznaczonej na sprawdzanie prac wysłuchali interesującego wykładu pt. „Skąd bierze się rytm w języku angielskim?”, który przygotował wykładowca na kierunku filologia angielska mgr Konrad Niewiadomski.

Jak podkreślał dr Wojciech Kozak, członek komisji sprawdzającej teksty dyktand, poziom napisanych prac był bardzo wysoki i wyrównany. Wiele osób miało tyle samo punktów i wówczas, zgodnie z konkursowym regulaminem, o poszczególnych miejscach decydował wynik uzyskany w pierwszym etapie konkursu. W ten oto sposób szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliła zdobywczyni pierwszego miejsca Karolina Pawliszak, uczennica I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu. Chodzi dopiero do pierwszej klasy liceum, a już została triumfatorką konkursu, w którym, przypomnijmy, w pierwszym etapie wzięło udział aż 436 uczniów. W nagrodę otrzymała m.in. wartościowy smartfon Samsung Galaxy J3 2017. – Zawsze miałam łatwość w poprawnym zapisywaniu tekstu, który słyszę, zarówno w języku polskim, jak i angielskim, więc nie zastanawiałam się długo nad przystąpieniem do konkursu – relacjonowała „na gorąco” Karolina. – Angielskiego uczę się od przedszkola, nauczyłam się go głównie oglądając filmy i seriale. Już w gimnazjum brałam udział w różnych konkursach, ale do tej pory nie wygrywałam. To jest moje pierwsze zwycięstwo, którego się nie spodziewałam. Lubię język angielski, ponieważ jest dosyć logiczny, jego gramatyka jest znacznie łatwiejsza niż w języku polskim. Myślę, że Dyktando w Języku Angielskim to dobry sprawdzian przed maturą, a zwłaszcza przed częścią, którą nazywamy słuchaniem.

Równie dobrym słuchem wykazała się Katarzyna Tymura. Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu zdobyła 2. miejsce, a w nagrodę otrzymała m.in. dysk przenośny. Na trzecim miejscu podobnie jak w ubiegłym roku uplasował się przedstawiciel popularnego „Staszica” w Hrubieszowie. Tym razem trójkę laureatów uzupełniła Małgorzata Jędrusiak, która zgarnęła m.in. power bank. Dziesiątkę laureatów uzupełnili kolejno: 4. Kamil Ligocki (ZSP nr 4 w Zamościu), 5. Dominika Adamowicz (LO im. ONZ w Biłgoraju), 6. Przemysław Załoga (I Społeczne LO w Zamościu), 7. Patryk Jacuniak (ZSP nr 3 w Zamościu), 8. Kacper Węgor (ZS nr 2 w Hrubieszowie), 9. Jakub Zwolak (LO im. ONZ w Biłgoraju), 10. Maciej Czerw (LO im. ONZ w Biłgoraju).

W pierwszej edycji zwyciężyła uczennica z Biłgoraja, w drugiej palmę pierwszeństwa przejął Zamość. Jak będzie w trzeciej edycji? Przekonamy się już za rok!

 

ms

Galeria zdjęć

Menu- PWSZ - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w ZamościuCardeaCreations - webdesign, grafika, strony www, sklepy internetowe

© 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

created by: Cardea Creations